Praktyczny warsztat zarządcy boiska piłkarskiego

Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej zaprasza na:

Praktyczny warsztat zarządcy boiska piłkarskiego

12 kwietnia 2016

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

Fundacja Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej zaprasza na „Praktyczny warsztat zarządcy boiska piłkarskiego”. Jest to kolejna inicjatywa Instytutu, którego misją jest działanie na rzecz rozwoju i wspierania podnoszenia poziomu wiedzy o zarządzaniu obiektami sportowymi i rekreacyjnymi w Polsce.

„Praktyczny warsztat” to branżowe spotkanie ludzi i podmiotów działających w środowisku zarządców bazy sportowej. Udział w nim wezmą zarządcy boisk z województwa podlaskiego oraz producenci i dystrybutorzy maszyn, nasion i nawozów. Warsztat jest platformą do praktycznej wymiany doświadczeń. Chcemy, aby było miejscem cyklicznej wymiany poglądów i opinii.

„Gdzie szukać oszczędności w bieżącym administrowaniu boiskiem ale bez straty na jego jakości? ” – na to i wiele innych pytań będziemy starali się odpowiedzieć podczas „Praktycznego warsztatu”. Odwiedzimy także kompleks sportowo – rekreacyjny w Sokółce, gdzie będziemy mogli na bezpośrednio dowiedzieć się o bieżących problemach czy praktycznych rozwiązaniach usprawniających funkcjonowanie obiektu.

Organizator warsztatu:

Fundacja Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej (www.firis.pl) posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu konferencji i seminariów adresowanych do kadry zarządzającej infrastrukturą sportową w Polsce. Jest organizatorem Forum Dyrektorów Ośrodków Sportu i Rekreacji – najważniejszego w Polsce spotkania menedżerów infrastruktury sportowej.

Termin: 12 kwietnia 2016 (wtorek), godz. 9.00 – 16.00

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, ul. Mariańska 31. Koszt uczestnictwa: 100 zł + 23% VAT (możliwość zwolnienia z podatku VAT po wypełnieniu stosownego oświadczenia)

 

PROGRAM WARSZTATU

 

9.00 – 9.15 Powitanie, omówienie programu i przedstawienie prelegentów.

9.15 – 10.00 Ocena parametrów użytkowych boisk piłkarskich. Sposoby poprawy jakości zastanych parametrów, Piotr Janusz – Polskie Stowarzyszenie Greenkeeperów.

10.00 – 10.45 Elementy planowania budżetu rocznego – największe pułapki i sposoby radzenia sobie z nimi oraz niezbędne koszty związane z utrzymaniem boisk naturalnych i sztucznych – Stadion Miejski w Białymstoku.

10.45 – 11.15 Przerwa kawowa

11.15 – 12.00 Wizytacja kompleksu boisk sportowo – rekreacyjnych wraz z zapleczem technicznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce:

  • główna płyta piłkarska o wymiarach 105m x 68m, nawierzchnia boiska trawiasta, trybuny na 940 miejsc siedzących, bieżnia lekkoatletyczna.
  • płyta ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 105m x 68m, sztuczne oświetlenie, mobilne trybuny.
  • boisko wielofunkcyjne o wymiarach 26mx44m, z wyznaczeniem boisk do piłki ręcznej, koszykówki i piłki siatkowej, sztuczne oświetlenie.
  • 2 korty tenisowe każde o wymiarach 10,97 m x 23,77 m, sztuczne oświetlenie.

12.00 – 12.30 Specyfika zarządzania boiskami piłkarskimi na przykładzie modelu OSiR Sokółka – Piotr Rygasiewicz – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

13.15 – 14.00 Strategia rewitalizacji obiektu sportowego w kontekście ograniczonego budżetu – Piotr Zdrojkowski

13.15 – 14.00 Prawidłowe założenia budżetowe przy utrzymaniu boisk piłkarskich, zagrożenia przy budowie nowych obiektów, Grzegorz Szulczyński – KKS Lech Poznań

14.00 – 14.45 Pokaz możliwości nowoczesnych maszyn

14.45 – 15.00 Zakończenie i podsumowanie warsztatu

15.00 – 16.00 Obiad w pobliskiej Karczmie pod Sokołem

 

NASI PRELEGENCI

 

Piotr Janusz – Absolwent Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie specjalizacja Ochrona Roślin, tytuł magistra zdobyty w 1999 roku. Od roku 2001 trwale związany z rynkiem sportowych nawierzchni trawiastych. Doświadczenie zawodowe obejmuje: funkcję Head Greenkeeper MG&CC w Naterkach, staż na polu golfowym Hartsbourne Country Club; Bushey Heath połączony z kursem greenkeepera w Elmwood College – Cupar, Szkocja, Stanowisko ds. nawożenia terenów zieleni w firmach handlowych Scotts, Intermag.

Od roku 2004 trwale związany z Polskim Stowarzyszeniem Greenkeeperów, od roku 2008 pełnię funkcję Prezesa PSG. Rzeczoznawca – Członek SITR, koło w Olsztynie.

Grzegorz Szulczyński – absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ponad 15 lat doświadczenia w branży, w latach 2000-2007 dyrektor zarządzający w firmie Zielony Horyzont Sp. z o.o., bezpośrednio odpowiedzialny za produkcję trawy z rolki, dystrybucję systemów nawadniania i maszyn firmy TORO, prezes i współwłaściciel spółki Greenboss odpowiedzialnej za wykonanie i pielęgnację murawy na EURO 2012 na INEA Stadionie w Poznaniu, od 2012 roku własna działalność doradcza w zakresie budowy i pielęgnacji boisk naturalnych, w tym na kontrakcie w KKS Lech Poznań jako konsultant/doradca odpowiedzialny za utrzymanie płyty głównej i boisk treningowych w Poznaniu, członek Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów, w czasie swojej dotychczasowej pracy wykonał m.in.: murawę (współpraca) na Stadionie Narodowym w marcu 2015 roku.

Piotr Rygasiewicz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu boiskami piłkarskimi, inżynier budownictwa w zakresie technologii i organizacji budownictwa, magister zarządzania i marketingu, studia podyplomowe: zarządzanie instytucjami sportowo-rekreacyjnymi – stopień menedżera sportu.

Piotr Zdrojkowski – od 2004 roku należący do Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów, brał udział w wielu konferencjach i szkoleniach. Zbudował pole golfowe, pierwsze i jedyne na Podlasiu, należące obecnie do kompleksu hotelowego Lipowy Most. Obecnie zajmuje się profesjonalną opieką Orlików.

 

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie uczestnictwa

Informacje i program warsztatów